Kategórie

Doplnky výživy

Milujeme kone. Chceme, aby im bolo dobre, aby boli zdravé, vitálne, vytrvalé, radostné a šťastné. Preto Vám v tejto kategórii ponúkame doplnky výživy, byliny, minerály, boostery na ich zdravé dýchanie, imunitný systém, pohybový aparát, kĺby, na kožu i srsť, na výkon a svalstvo, na nervy a vyrovnanosť, na správne trávenie a metabolizmus i na správny chov a rast. Ponúkame Vám kŕmne doplnky a produkty, ktoré pomôžu pri riešení problémov. Pozorne si prečítajte zloženie produktu a jeho použitie, dávkovanie a oblasť, pri ktorej je výrobok nápomocný. Ak váš kôň má problém napr.s dušnosťou, dýchacími cestami, ekzémom, kopytami, šlachami, svalmi, s letnou vyrážkou, s chudokrvnosťou, s kašlom, s kolikou, s nadváhou, s nedostatkom aminokyselín či elektrolytov, s trávením, nadváhou, schvátením, nervozitou, ...... ste v správnej kategórii. Ak potrebujete poradiť, napíšte nám.

Doplnky výživy Počet produktov v kategórii: 57

Podkategórie

 • Dýchacie cesty a imunita
  Produkty proti kašľu a podráždeniu dýchacích ciest.
  Pokiaľ Váš kôň kašle, sú najčastejšie na vine podráždené alebo choré dýchacie cesty. Môže to mať rôzné příčiny. Napríklad sliznice môžu napadať baktérie a vírusy. Pokiaľ je kôň malátný a oslabený, doporučujeme zmerať teplotu a zavolať veterinára. K tomu môžu na zdravotný stav koňa vplývať aj rôzné vonkajšie faktory, ako napríklad prašné nastielanie. Dokáže zosilniť podráždenie slizníc tak, že vedie až ku kašlu. K ukľudneniu dýchacích ciest môžete využiť zodpovedajúce doplňujúce krmné dávky bylinných zmesí. Rovnako môžete skúsiť posilniť imunitný systém podaním určitých byliniek či iných zmesí. Samozrejme je nutné z dlhodobého hľadiska prísť na příčinu, prečo váš kôň kašle. 
 • Pohybový aparát a kĺby

  Produkty pre pohybový aparát koní a na boľavé svaly, šlachy a kĺby.

  Kone sú elegantné bytosti. Radi ich pozorujeme, keď plný sily a energie cválajú cez lúku. Vo voľnej prírode sa kone pomaly pohybujú približne 18 hodín denne s hlavou pri zemi pri hľadaní a spásaní potravy. Ako behavé zviera je však kôň vždy pripravený okamžite silno zaťažiť svoje väzy a svaly. Pre podporu kĺbov, chrupaviek, väzov, šliach a svalov je dôležité poskytnúť našim koňom dostatok možností zostať v pohybe. Len poskytnutím dôležitých živín a stáleho pohybu sa môže vytvoriť dostatok kĺbovej tekutiny, ktorá zásobuje chrupavky potrebnými minerálmi. Pri silnom zaťažení alebo v starobe už nevládze telo potrebné živiny v dostatečnej miere transportovať do kĺbov. Tu je dôležité podporiť organizmus cielene prostrednictvom úpravy kŕmnej dávky a pridáním kŕmnych doplnkov.

 • Minerálne látky

  Minerálne látky pre zhodnotenie dennej kŕmnej dávky.

  Základné zásobovanie esenciálnymi minerálnymi látkami a vitamínmi je veľmi dôležité pre zdravý život vašeho koňa. Správny pomer minerálnych látok môžeme dnešnými kŕmnymi a ustajňovacími podmienkami len ťažko dosiahnuť. Pretože všetky minerálne látky pôsobia v organizme spoločne, je dôležité zachovať ich správny pomer a do krmnej dávky ich pridávať v optimálnom vzájomnom vzťahu. K tomu nezapomínajme, že každý kôň má svoje individuálne požiadavky. čo je pre jedného koňa správne, druhému nemusí stačiť. Preto by sme mali vedľa zabezpečenia základnej minerálnej výživy v krmnej dávke, pozorne sledovať prípadné prejavy nedostatku a tieto individuálne rešiť.

 • Pamlsky

  Chutné a zdravé odmeny pre vaše kone.

  Milujeme naše kone a tak im čas od času doprajeme chutnú odmenu. Zdravý a chutný pamlsok raz za čas je tiež dovolený. Keď nemáte práve po ruce kúsok mrkvy alebo jablka, hodia sa vám naše pamlsky, kterých si môžete pohodlne schovať do vrecka hneď niekoľko. Použitím pamlskov na posilnenie pochvaly pri tréningu, sa kôň učí bez nepríjemného podráždenia a venuje sa tréningu s nasazením a chuťou.

 • Výkon a svalstvo

  Tréning je rovnako dôležitý ako optimálne zásobovanie svalov živinami.

  Jazdíme na našich koňoch a zaťažujeme tým do značnej miery ich svalstvo. Ale konské telo nie je od prírody uzpôsobené k tomu, aby nosilo na chrbte nás,  ľudí. K tomu potrebuje špeciálny tréning rovnako ako vyvážené zásobovanie svalstva živinami, aby bylo optimálne pripravené. Pokiaľ má kôň opakovane svalové problémy ako napr. zvýšené svalové napätie, zatvrdliny, nedostatečný nárast svalovej hmoty, môže to mať rôzne příčiny. Buď sú problémy zpôsobené vonkajšími faktormi ako napr. nevhodným sedlom alebo sú na vine rôzne iné fyzické príčiny. K ich diagnostike a riešeniu dnes existujú rozličné terapeutické metódy ako napr. fyzioterapia alebo osteopatia. Spolu s nimi doporučujeme aktivovať a podporiť zmeny v svalovine pomocou kŕmenia. 

 • Nervy a vyrovnanosť

  Prípravky a kŕmne doplnky stimulujúce vyrovnanosť a koncentráciu koní.

  Mentálna sila je kľúčom k úspechu. Kdo je vyrovnaný, zvládne viac – to platí i pre kone. Nevyvážená kŕmna dávka a nedostatky vo výžive vedú často k nervóznym, nevyrovnaným koňom. Magnézium je dôležitým stavebným kameňom pre vyrovnané a uvolnené kone. K tomu sú pre zlepšenie koncentrácie a schopnosti znášať záťaž veľmi dôležité i ďaľšie látky, napr. vápnik, L-tryptofan a špeciálne vitamíny.

 • Metabolizmus a trávenie

  Byliny a produkty pre podporu metabolizmu a reguláciu trávenia, proti črevným kolikám a zápalom.

  Metabolizmus koní je v súčasnosti vystavený vzhľadom k výžive a technológii ustajnenia zvláštnemu tlaku. Pôvodne boli kone obyvateľmi stepí – tráviaca sústava a látková výmena je nastavená na chudobné lúky. Naše lúky sú často pre kone příliš bohat a bohaté na živiny a to môže viesť k problémom s metabolizmom. K tomu je kôň uzpôsobený k dlhodobému prijímaniu potravy, na voľnej lúke žerie cca 18 hodín denne. Preto je v žalúdku koňa produkována žalúdečná kyselina bez prerušovania. Dlhé prestávky medzi žraním môžu viesť k podráždeniu žalúdku a v horšom prípade ku kolikám. Pri neomedzenom kŕmení bez prestávky môže ale zase u niekterých koní dôjsť k preplneniu, ktoré prináša iné metabolické problémy, ako schvátenie alebo equinný metabolický syndróm (EMS). Pokiaľ sú určité metabolické a trávice funkcie v nerovnováhe, môžeme koňa podporiť správne vybratými kŕmnymi doplnkami. 

 • Boostery

  Koncentrovaná pomoc okamžite k dispozícii.

  Častokrát toho vyžadujeme od našich koní veľa, či už v športe, chove alebo v hobby. Kôň musí podať tomu zodpovedajúci výkon, ku kterému potrebuje dostatečnú výživu, ktorá mu poskytne dostatok energie a podporí jeho ochotu požadovaný výkon poskytnúť. Výživové doplnky sa skvelo hodia pre optimálnu podporu koňa a pre vyrovnanie deficitu  alebo pri zvýšených potrebách rozličných látok. Obvykle toto vyrovnanie dosahujeme dennými dávkami a týždne trvajúcimi kúrami. 

  ALE ČO ROBIŤ, KEĎ TO NIEKEDY MUSÍ BYŤ NAOZAJ RÝCHLO?

  Vždy sú ale momenty, keď je nutné okamžite a cielene koanť, aby sme podporili koňa čo najrýchlejšie v nastávajúcej záťaži alebo stresovej situácii. Je potrebné okamžite pomôcť.

  Boostery sú koncentrované a výborna sa vstrebávajú. Tak sa dostávajú účinné látky rýchlo na miesto pôsobenia a to vo vysokých koncentráciách. Naše Boostery sa zmestia do ruky, aby bolo možné ich mať k dispozícii kdekoľvek, i na cestách. Oproti  obvyklým kýblikom a dózam pre kŕmne doplnky, sa Boostery zmestia pohodlne do sedlovej tašky, vrecka kabátu alebo auta. Priamou aplikácoiu do huby máme istotu, že sa požadované množstvo dostalo skutočne „do koňa“. Pomocou kolieska dávkovača pohodlne určíme presné množstvo.

 • Chov a rast

  Vyvážené zloženie aminokyselín, minerálov, vitamínov a stopových prvkov je podmienkou úspešného vývoja.

  Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi života. Mnoho tkaniva tela sa skladá z bielkovin, napr. svalovina, ale aj vnútorné orgány, spojivové tkanivo ako koža, chlpy a rohovina. Bielkoviny je možné v organizme sostaviť z 20 rôznych aminokyselín. Desať z nich je esenciálnych, to znamená, že ich kôň nedokáže vyrobiť a ich prísun musí byť zabezpečený nepretržite v krmive. Pokiaľ chýba vo výžive čo i len jedna z týchto esenciálnych aminokyselín, medzi ktoré patrí napr. metionin alebo lysin, je negatívne ovlivnená tvorba telu vlastných bielkovín v organizme. Najmä kone v raste potrebujú kŕmnu dávku optimalizovanú pre tvorbu bielkovín. Z objemných krmív je hlavným dodávateľom bielkoviny pre koňa lucerka. 

 • Koža a srsť

  Pre zdravú kožu bez ekzémov a lesklú, vitálnu srsť v každom ročnom období.

  Koža je nejväčším orgánom tela koňa. Patrí k nej tiež srsť. Pokiaľ má kôň lesklú a zdravú srsť, môžeme predpokladať, že je dostatečne zásobovaný minerálnymi látkami, stopovými prvkami a vitamínmi. Naše kone často trpia rôznými kožnými podráždeniami, letnou vyrážkou alebo ekzémami. Často je na vine nejaký nedostatok vo výžive. Zinok hrá dôležitú úlohu v metabolizme cukrov, tukov a bielkovín a býva potrebný vo zvýšenej miere práve pre obnovu poškodených kožných buniek. Pokiaľ je narušený kompletný metabolizmus v tele, prejaví sa to často práve zmenami srsti a kože. V takom prípade by sme mali vziať pod lupu celú kŕmnu dávku. Dlhotrvajúce nedostatky vitamínov, stopových prvkov a minerálnych látok musia byť tiež vyrovnávané dlhšie časové obdobie, pokiaľ sa zlepšenie prejaví na kvalite kože a srsti. 

 • Kopytá

  Pre zdravé a pružné kopytá.

  Zdravé kopytá sú alfou a omegou koňa, lebo na nich stojí takmer 24 hodín denne. Pokiaľ má kôň problémy s kopytami, musíme tento problém riešiť ako celok a vziať pod drobnohľad ustájnenie, povrchy, s ktorými prichádza do styku a samozrejme výživu. Kopyto potrebuje pre svoj zdravý rast veľa minerálov a stopových prvkov, ako napr. zinok a biotin pre tvorbu keratínu. Pri nedostatku keratínu sú kopytá mäkké a náchylné k zraneniu.

  Pokiaľ je kopyto už raz poškodené, musíme byť trpezliví, lebo kopytná rohovina rastie relatívne pomaly – trvá obvykle jeden celý rok, kým sa rohovina kopyta kompletne obnoví.

 • Bylinková záhrada

  Cielene využívame sílu prírodných bylín v kŕmení koní.

  Bylinkárstvo patrí k najstarším medicínskym znalostiam ľudstva. Liečivé bylinky sú lekárňou prírody. Posiľujú imunitný systém, stimulujú samouzdravovacie schopnosti organizmu a pomáhajú predchádzať chorobám. Aké rastliny im pomôžu, vedia zvieratá v prírode inštinktívne. Ale na našich kultivovaných pastvinách nájdu naše kone väčšinou len veľmi málo rastlinných druhov. A tak má vo veľkej väčšine prípadov dokrmovanie bylinkami veľký zmysel. Na kašeľ, ekzém alebo zažívacie problémy – na všetko existuje bylinka, ktorá môže pomôcť. Okrem toho dodávajú bylinky množstvo ďalších látok, na ktoré je kôň po stáročia zvyknutý, a ktoré bohužiaľ v modernom kŕmení chýbajú. V tejto kategórii nájdete šalviu, šípky, hloh, žihľavu, červenú repu, bylinky na obličky a množstvo dalších úžasných prírodných zázrakov.

Zobrazených 1 - 15 z 57 položiek
Zobrazených 1 - 15 z 57 položiek

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop