Kategórie

Najpredávanejšie

Výrobcovia / značky

Zľavnený tovar

Naše predajne

Naše predajne

Navštívte náš otvorený sklad. Volajte 0905 486 754 v čase od 8:00 do 18:00.

Značka Absorbine je konečne tu

Publikované: 08.05.2018, 18:02
Kategórie: Aktuality , Nové značky

AbsorbineUrčite poznáte taký ten pocit, keď do nekonečna  riešite nejaký problém, až vám konečne všetko "zapadne" do seba a začne to fungovať. Presne taký bol životný príbeh Mary Idy Young, ktorá si namiešala svoje vlastné bylinné mazanie na kone. Vďaka trpezlivosti, znalostiam a odhodlaniu tak pomohla svojmu mužovi vybudovať značku Absorbine. A my sme veľmi radi, že práve Absorbine je novým partnerom EQUICHANNELu. Prečo? Čítajte ;-)

Mnohí z vás, ktorí život s koňmi a pre kone zavial ďaleko od domova, určite v zahraničných stajniach zahliadli fľaštičky, kýbliky a iné produkty s logom koňa a nápisom „Since 1892". Už pred viac ako 100 rokmi sa našiel niekto, kto hľadal lepší spôsob starostlivosti o kone, ako bola doterajšia tradícia. Už vtedy niekdo chcel, aby jeho kone podávali tie najlepšie možné výkony s tým, že sú spokojní, dobre sa cítia a nič ich nebolí. I keď je ako zakladateľ značky Absorbine v mnohých prameňoch uvádzaný Wilbur F. Young, tak za všetkým hľadaj ženu...

Bola to v skutečnosti Mary Ida, Wilburova manželka, ktorá sa starala o jeho kone, zatiaľ čo on rodinu živil dopravou, ku ktorej samozrejme kone potreboval. Bola to Mary Ida, ktorá ich kone dávala dohromady, odmietala ich dookola blistrovať a hľadala iné riešenie problémov. A bola to ona, Mary Ida bylinkárka, ktorá si vo svojom kuchynskom dreze vymiešala prvý Absorbine Veterinary Liniment, Absorbine Bylinné mazání, ktoré znamenalo prielom v starostlivosti o kone. Pretože to fungovalo. Bez poškodenia kože, bez straty srsti...

Absorbine1

Wilbur F. Young pri kontrole polí bylín, používaných k výrobe Veterinary Liniment, okolo r. 1900

Spolu s manželom založili spoločnosť Wilbur F. Young a začali vyvíjať a predávať ďalšie prípravky starostlivosti o kone. Mary Ida neprestala nikdy přispievať do každodenného behu spoločnosti, čo bolo na konci predminulého a začiatkom minulého storočia viac ako výnimočné. Po smrti svojho syna v roku 1928 prevzala vedenie firmy oficiálne a viedla ju úspešne až do svojich 92 rkov, kedy jui predala svojej dcére a vnukovi.

Ešte  aj vo svojich 90 rokoch sa Mary Ida po meste premiestňovala tak, že si sama kočárovala bryčku s párom koní. Akúkoľvek možnosť nehody, i vzhľadom k narastajúcemu automobilovému prevozu v päťdesiatych rokoch, odmieítala s úsmevom a s tým, že má dobré kone... Mala. Mary Ida Young zomrela vo svojich 95 rokoch.

Absorbine

So zakladateľkou Mary Idou mohla byť i zábava... :-)

Firma je stále vedená už niekoľkou generáciou potomkov Mary Idy a Wilbura F. Younga. I keď sa ľudia menia, duch zostáva. Stále je potrebné hľadať a nachádzať ešte lepšie spôsoby starostlivosti o kone. A stále je čo zlepšovať. A keď sa takové veci robia s láskou ku koňom, s pomocou zkúseností overených viac ako storočím a s použitím nových technologií, nemôže byť výsledkom nič iné, ako špičkový produkt starostlivosti o kone.

AbsorbineS čím všetkým vám môže Absorbine pomôcť?

  • Okrem Absorbine Bylinného mazání nájdete v portfóliu prípravkov Absorbine radu ShowSheen, slúžiacu nie len ku skrášleniuí koní (šampón, odstraňovač škvŕn, rozčesávače, lesky), ale vďaka použitiu napr. práve ShowSheen Lesku k výraznému skráteniu času, stráveného čistením (o celých 75 %). Revolučný je prípravok Miracle Groom, Kúpeľ v spreji 5v1, alebo riešenie, ako kone vykúpať v zimných mesiacoch či na miestach bez vody.
  • Rada Hooflex je zastúpená zatiaľ len dvomi produktami, kondicionérovým mazaním na kopytá a prípravkom účinne napomáhajúcim v boji proti hnilobe kopýt
    Nemastný, rýchloschnúci lesk na kopytá Supershine, vhodný na závody, výstavy a show, sa k produktom Hooflex neradí, i napriek tomu je veľmi populárny.
  • Rada UltrashieldEX je spolu s Absorbine Bylinným mazaním a radou ShowSheen najobľúbenejší medzi konskou verejnosťou. Ide o produkty napomáhajúce v boji proti otravnému hmyzu, ktorých súčasťou je ľahučká, veľmi dobre priehľadná maska z pevnej a roztrhnutiu odolnej sieťoviny, ktorá blokuje až 80 % škodlivých UV lúčov. A sprej UltrashieldEX? Ten odpudzuje a zabíja viac ako 70 druhov hmyzu, je vodeodolný, nevypotí sa a zostáva aktívny podľa aktivity a činnosti koňa až 17 dní. Viac už asi ani nie je treba dodať :-).

A keď už starostlivosť o kone, tak i starostlivosť o cajky. Absorbine výrobky rady Horseman´s One Step pečujú i čistia v jednom kroku o kožené a/alebo syntetické vybavenie, sú navrhnuté tak, aby z hĺbky postroja vyťahovali hlavne zbytky potu a solí a tak, aby sme leštením postroja nestrávili celé veky.

Nepochybujeme, že tak ako si výrobky s logom koňa našli cestu do tisícov stajní po celom svete, tak si ich nájdu i do stajní slovenských. Pretože za to stoja.

Pretože Absorbine.

Absorbine je značka, ktorej váš kôň dôveřuje.

 Absorbine

 

Pomôžte zdieľať náš obsah

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop