Ľanový olej 1l

Nový produkt

Kone aj psy potrebujú obe mastné kyseliny Omega-3 aj Omega-6, ktoré sú základným stavebným kameňom pre rozvoj zdravej bunky.

Viac detailov

Dodanie do 10 dní

9,95 €

100% za studena lisovaný ľanový olej od osvedčeného výrobcu Allkraft - Urkraft Leinmanufaktur v prvotriednej potravinovej kvalite. Prírodný zdroj esenciálnych omega 3 mastných kyselín a vysoký obsah vitamínu E - bez pridaných konzervantov.

Výhody kŕmenia Ľanovým olejom:

 • 60% esenciálnych omega 3 mastných kyselín
 • Vysoký obsah prírodného vitamínu E - 34,2mg / 100ml

Po stáročia dávali majitelia koní svojím zvieratám ľanový olej kôli lesklejšej a krajšej srsti, silnejším kopytám, lepšej kondícii, zdatnosti a výkonnosti. Teraz vedci a veterinári jednoznačne preukázali jeho účinnosť tiež vďaka značnému obsahu omega-3 mastných kyselín (skoro 60%) - tzv. alfalinolenové (ALA), ktorá je jednou z troch esenciálnych mastných kyselín, ktoré váš kôň potrebuje a nemôže sám vyprodukovať.

Pomocou ALA kyseliny telo vyprodukuje ďalšie dve veľmi dôležité mastné kyseliny so silným protizápalovým účinkom:

 • kyselina dokosahexaenová (DHA)
 • kyselina eikosapentaenová (DHA)

Vzhľadom k tomu, že telo produkuje len také množstvo kyselín DHA a EPA, ktoré potrebuje, nehozí riziko predávkovania a s tým spojené negatívne účinky.

Ľanový olej vyrovnáva tuky v strave tak, že ostatné živiny a doplnky sú metabolizované účinnejšie.

Špičková kvalita za studena lisovaného ľanového oleja. Ak dáte vášmu koníkovi čerstvé, kvalitné krmivo budete tiež chcieť ten najlepší ľanový olej. Ľanový olej je proste najlepší, čistý, nerafinovaný, za studena lisovaný olej, jemne získaný z vysokokvalitného ľanu, pestovaného na úrodných stráňach Kazachstanu. Preto obsahuje všetky prirodzene sa vyskytujúce makro-živiny a antioxidanty, ktoré podporujú zdravie. Starostlivá výroba, najvyššie štandardy kontroly kvality a veľký podiel ručnej práce znamenajú, že omega-3 je v nedotknutom stave.

 • Čerstvý (posielame vám ho počas krátkej doby po lisovaní)
 • Jasná, svetlo zlatá farba a jemná vôňa je dôkazom najvyššej kvality za studena lisovaného ľanového oleja
 • Veľmi jemná chuť - ľanový olej by mal mať vždy delikátnu chuť
 • Chutnosť - olej sa ochutnáva pred tým, než opustí výrobu, aby bola zaistená najvyššia kvalita a vašim zvieratám to chutilo
 • Pohodlné - žiadne varenie alebo príprava
 • Kone aj poníky všetkých plemien, veľkostí a zamerania môžu  ťažiť z kvality ľanového oleja, ktorý má navyše vynikajúcu chuť.

Omega-3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre udržanie zdravia koní aj psov. Zvieratá nemôžu omega-3 mastné kyseliny vo svojích telách sami produkovať, a tak rovanko ako minerály a proteíny, ich musia dostať z potravy. Približne 25% všetkých bunkových membrán je vyrobených z omega-3 mastných kyselín. Je dôležité, aby bol zaručený dostatočný prísun Omega-3 za účelom vyrovnania ostatných tukov v potrave. Jedine potom sa môžu vytvoriť zdravé bunkové membrány, ktoré zaisťujú silné kosti, svaly, väzy a zdravý imunitný systém. Za studena lisovaný  olej zaistí správny druh omega-3 mastných kyselín pre vaše zvieratá.

 • Pre fyzickú zdatnosť a zdravie, silné kosti, šľachy a väzy. Moderný atléti si všimli, že keď majú lepšiu rovnováhu omega-3 mastných kyselín znamená to menej zranení a menej stuhnutosti po tréningu či súťažiach. Ľanový olej zaisťuje správny pomer tukov pri tvorbe zdravých bunkových membrán väzív a šliach, čo znamená - zdravšie, silnejšie bunky, ktoré sú menej náchylné na poškodenie počas tréningu či preteku.
 • Pre duševné zdravie a pohodu. Mozog má najvyššiu spotrebu omega-3 mastných kyselín v tele. Akákoľvek nerovnováha môže vyústiť v nervozitu, vzrušivosť a nedostatok koncentrácie. Pri ľudoch je to porovnateľné so stavmi ako je ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti) a inými duševnými problémami, pri ktorých sa takisto pri liečbe využívajú pozitívne účinky ľanového oleja. Majitelia koní a psov tvrdia, že pokiaľ ich zvieratá užívali ľanový olej ľahšie sa s nimi pracovalo.
 • Pri liečbe. Ľanový olej je základným stavebným kameňom nových zdravých buniek. Ak došlo k zraneniu, telo potrebuje viac omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú rýchlejšie hojenie.
 • Pre silnejší imunitný systém. Bunkové membrány v tele hrajú hlavnú úlohu pri obrane organizmu pred napadnutím vírusmi a baktériami. Kŕmenie ľanovým olejom zaisťuje silnú obranyschopnosť organizmu. To je zvášť dôležité, v prípade, kedy je organizmus vystavený záťaži a stresu pri preprave, tréningu, či pretekoch.
 • Chov. Omega-3, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie všetkých systémov v tele, vrátane vyváženej hladiny hormónov, plodnosti a tvorby mlieka. Omega-3 je súčasťou každej bunky v tele, je nevyhnutná pre zdravý vývoj a umožnuje žriebätkám zdravý rast v plom potenciále svojich génov, so silnými kosťami, svalmi a zdravým imunitným systémom. Kŕmenie ľanovým olejom zaisťuje od samého začiatku vývoja mláďaťa ten najlepší potenciál pre rast zdravého jedinca.
 • Krásna zdravá srsť a koža. Moderné kŕmenie má často za následok diétnu nerovnováhu a nedostatok Omega-3 mastných kyselín. Pre kone i psov má ľanový olej skoro zázračný účinok pre zníženie kožných problémov a rast krásnej a lesklej srsti.
 • Zimné kŕmenie - zdravý metabolizmus. Ľan je dôležitým zimným krmivom, ktoré pomáha udržať v tele zvieraťa pocit tepla. Takisto je známy svojou schopnosťou podporiť vlastnú výrobu tepla v tele, a tak bude vaším koňom teplejšie a budú viac vyrovnané. Veľmi dôležité je to hlavne pre zvieratá, ktoré tvrávia zimu vonku vo výbehoch či pastvinách.

Výhody ľanového oleja oproti ostatným olejom

Kone aj psy potrebujú obe mastné kyseliny Omega-3 aj Omega-6, ktoré sú základným stavebným kameňom pre rozvoj zdravej bunky. Tieto mastné kyseliny musia byť do tela dodané potravou, pretože podobne ako minerálne látky a bielkoviny si ich zvieratá nemôžu vyrobiť sami. Ich prírodná strava obsahuje jednu časť Omega-3 a dve časti Omega-6 v rovnovážnom stave. Avšak väčšina hlavných zložiek v krmivách pre kone obsahuje, ovos, pšenicu, kukuricu, ktoré už obsahujú vešké množstvo Omega-6, ktorá je zápalová a málo protizápalovej Omega-3, tak, aby vznikla rovnováha pri tvorbe zdravých buniek a produkcii hormónov.  Všetky kone aj psy, hlavne tí, ktorý sú v náročnom tréningu, chovné zvieratá, staršie, alebo naopak mladé jedince potrebujú extra Omega-3.

Ľanový olej je jediný rastlinný olej, ktorý má viac Omega-3 ako Omega-6, a tým môže vyvážiť príjímanú potravu. Ostatné rastlinné oleje naopak nerovnováhu v potrave zvyšujú, čo môže mať za následok zatuhnutie kĺbov, šupinatú svrbivú kožu, nesústredenosť, bojazlivosť a ďalšie typické príznaky nerovnováhy mastných kyselín.

Všetky rastlinné oleje nie sú rovnaké!

Prečo je ľanový olej jediným rastlinným olejom, ktorým môžete vyvážiť tuky v príjímanej potrave vášho koňa?

 

Zdroj mastných kyselin

Omega-3 %

Omega-6 %

 

Vyvažující nebo destabilizující

Kukuřičný olej

0

59

X

Velmi destabilizující

Sojový olej

7

50

X

Velmi destabilizující

Řepkový olej

7

30

X

Destabilizující

Olivový olej

0

8

X

Destabilizující

Slunečnicový olej

0

65

X

Velmi destabilizující

Klasický rostlinný olej

1,5

57

X

Velmi destabilizující

GLORD , LNĚNÝ OLEJ

58

14

VYVAŽUJÍCÍ

Táto tabuľka ukazuje, prečo spomenuté rastlinné oleje neplnia rovankú funkciu ako Ľanový olej. Všetky tieto ostatné oleje by mali byť chápané iba ako ďalší prísun kalórií v strave vašich zvierat. Ak pridávate tieto oleje do potravy vášho koňa, mali by ste vždy pridať aj ľanový olej na vytvorenie rovnováhy, ktorú by kôň získal vo voľnej prírode z trávy a bylín.

ZLOŽENIE:

 • 100% za studena lisovaný ľanový olej z potravinárskeho ľanu
 • Nasýtené mastné kyseliny - 9,8%
 • Mononenasýtené mastné kyseliny - 17,9%
 • Polynenasýtené mastné kyseliny - 72,3%

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

 1. Bežné použitie - 15 - 30 ml na 100kg koňa. Toto množstvo môže byť rozdelené do dvoch kŕmnych dávok denne. Táto dávka je určená pre športové aj rekreačné kone. Odporúčané dávkovanie vychádza zo skúseností a slúži ako orientačné množstvo pre kone.
 2. Ako liek - 20 - 40 ml na 100 kg váhy koňa. Toto množstvo môže byť rozdelené do dvoch kŕmnych dávok denne.
 3. Zvýšenie športového výkonu/energia - Pred podaním dávky ľanového oleja za účelom zvýšenia športového výkonu by mal byť kôň už zvyknutý na príjem oleja. Teda sa odporúča podávať priemernú dennú dávku pre bežné použitie - 15 - 30 ml na 100 kg váhy koňa - 4 až 6 týždňov. Po tejto dobe, keď je organizmus koňa už adaptovaný na ľanový olej, je možné podať v deň zvýšenej záťaže jednorázovo 150 - 250 ml oleja (500kg kôň). kôň dosiahne lepší výkon a má viac kontrolovanej energie.

ODPORÚČANIE:

Väčšina majiteľov podáva na zvýšený výdaj energie väčšie množstvo ovsa. Ľanový olej dodá 3x viac energie ako ovos, dávka ovsa by mala byť primerane znížená.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop